Koduveini Klubi tervitab kohaliku toidu toetusrühma loomist Riigikogus

Oma eilsel koosolekul tervitas Eesti Koduveini Klubi elevusega Riigikogus loodud Eesti turismi ja kohaliku toidu toetusrühma loomist.

Eesti Koduveini Klubi koondab endas üle 40 koduse  puuvilja- ja marjaveinide tegija. Klubi on kutsutud ellu, et edendada Eesti omamaist veinikultuuri ja levitada tegijate hulgas häid veinivalmistamise tavasid. Oleme  populariseerinud  kodust veinitegu meedias  ja meie liikmed on iga-aastased osalised Maalehe koduveinikonkursil. Meie üheks eesmärgiks on  jõudumööda  kaasa aidata seadusloomele, mis võimaldaks väiketootjatel lihtsustatud  tingimustel  oma valmistatud veini turustada. Kuna koduveini näol on tegemist  ühe osaga Eesti kohalikust toidu- ja joogikultuurist, siis tervitame ka omalt poolt Eesti turismi ja kohaliku toidu toetusrühma loomist Riigikogus. Koduveini Klubi on   huvitatud oma toodangu tutvustamisest toetusgrupi liikmetele ja soovib teha ettepanekuid  oma käsitöösaaduste müügi dekriminaliseerimiseks.

Eesti seadusandlus on loodud, arvestades suurtootjatega. Kodune veinitegu on Eestimaise kodukultuuri osa samamoodi kui leivategu ja käpikukudumine. Kuna valmistoode sisaldab alkoholi, allub selle müük alkoholi käitlemist reguleerivatele seadustele, mis muudavad  kasvõi ühe pudeli müümise kuriteoks. Koduveini Klubi arvates oleks asjakohane, et Eesti seadusloome oleks inimlähedane ja ei piiraks käsitöönduslikku eneseteostust.

Kohaliku toidu juurde käib igal pool maailmas  ka kohalik vein. Turisti jaoks on alati huvitavam maitsta midagi erilist, mitte laiatarbekaupa. Just seda Eesti koduveini tegijad suudavadki pakkuda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s