Kuum ilm teeb käärivale koduveinile kurja

Paljudes kodudes juba käärivad selle kevade esimesed koduveinid – võililled, nurmenukud, rabarberid.  Kuumad ilmad, mis juba olid ja mis kahtlemata tulevad veel, võivad aga käärivat koduveini kahjustada, kuigi enda arust olete kõik õigesti teinud.

Vein tahab käärimiseks peamiselt stabiilset temperatuuri. Punased veinid käärivad üldiselt natuke soojemas temperatuuris, 20-25 °C, valged tahavad aga pisut jahedamat keskkonda – 18-22°C. Kui ruumis on mainitud temperatuur, siis tuleb arvestada sellega, et käärimine iseenesest tekitab sooja, seega käärib vein tegelikult soojemas temperatuuris kui toakraadiklaas näitab.

Hea vahend kontrollimaks oma veini soojust on käärimisnõu peale kleebitav kraadiklaas  , mis näitab alati ära, mis seis teie tünnis parajasti valitseb.

Näide: Panin võililleveini käärima mõni aeg tagasi ja hoidsin seda sahvris, arvates, et seal on tal hea jahe – keskmiselt 20 °C. Soojemate ilmade saabudes aga hakkas sealgi temperatuur tõusma. Kleepisin eelmainitud temperatuurinäidiku tünni peale ja pidin kreepsu saama – veinis endas valitses 24-25°C. Mina aga tahtsin just oma heledat veini jahedas kääritada, et säilitada heledatele veinidele iseloomulikku värskust ja erksat hapet. Soojemad kraadid tekitavad veinides teistsuguse käärimise ja vein ei tule värske ja kerge, vaid võib omandada hoopis koltunud ja väsinud maitse, oksüdeeruda vms.

Kui ma olin avastanud, et vein on liiga „kuum“, tuli kiirelt hakata teda jahutama. Et ma ei jaksanud täis 30-liitrist tünni keldrisse vedada (mis oleks kõige mõttekam tegu, kui kelder olemas on), tuli leida teisi vahendeid. Tegin suure saunalina märjaks ja mässisin ümber tünni. Põhimõte on sama kui inimesel kõrget palavikku maha võttes – märgade linade vahele. Vesi hakkab linast auruma ja jahutab sellega ka tünni. Peab ainult jälgima, et rätik kogu aeg niiske oleks.

Kel rohkem insenerimõistust, võib organiseerida pideva jahutuse voolava veega. Kiiremaks jahutamiseks võivad sobida ka morsi jahutamiseks mõeldud sügavkülma-plastkuubikud, st mitte jääkuubikud, mis veinisse visatuna üles sulavad ja sinna oma vee jätavad, vaid hoopis veega täidetud plastist kuubikud, mida on enne sügavkülmas hoitud.

Mine nüüd kohe ja vaata, kui kuumas su koduvein käärib ja päästa veel, mis päästa annab!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s