Vagane lugu veinipudelis

Kass ei usu oma silmi

Kass ei usu oma silmi

Piisab mul ainult korraks ära käia, kui mõni õnnetus juhtub, nagu ütles kunagi üks tuntud Eesti poliitik. Olin nädalavahetusel Tartus viinamarjakasvatajate aastalõpukoosolekul ja tagasi tulles oli veinipudelis hoopis teine pilt kui minnes. Pilt oli üsna vagane, kui täpne olla.

Terve eelmise nädala käis mu Isabellakene väga intensiivselt, mulksutajas vesi mulises nagu teekannus. Ja pühapäeva õhtul, palun väga, valitses sealsamas vaikelu, natüürmort pudeli, korvi ja kummist korgiga. Mõtlesin, et midagi hirmsat on lahti, vein raisus.  Või armukade, et ma vahepeal viinamarjataimedega ja nende kasvatajatega suuremat sõprust pidasin.  Aga oh üllatust – hüdromeeter näitas, et kogu suhkur on lõpuni käärinud (ja ausõna, veel nädala tagasi oli hüdromeetri  näit 75), ja alkoholi sisaldus oli mõõtmise tulemusena 10%.  Ja seda kõike ainult nädalaga?

Hmm, sorisin internetis ja jäi küll selline mulje, et see ongi suht-koht normi piires. Et nüüd peaks kohe varsti pudelitesse villima ja laskma seal siis edasi areneda nii üks pool aastakest.  Pärast seda mõistagi, kui ma olen veini selgeks saanud ja süsihappegaasi välja.

Veini praegune maitse on suhteliselt õhuke ja vesine, kuigi ega ma sealt mõistagi midagi Shiraz´ sarnast ka ei oodanud.  Korraks lööb maitsesse sisse midagi lillelist, tutti-fruttit. Aga hapet on vähe, ei teagi, kas peaks lisama äkki mõnda spetsiaalset sidrunihapet?  Uurin veel natuke, aga hea nõu on ka teretulnud. Parima nõu andjale loosin  välja pudeli sedasama Isabellat, kui see ükskord valmis saab 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s