Kuidas koduvein pudelisse saab?

Pudelid pesus

Pudelid pesus

On otse uskumatu, kui kiire võib olla kodusel inimesel. Vaevu olen leidnud aega koduveinide pudelisse ajamiseks, aga kirja panna ei ole seda küll mahti olnud. Niisiis, pudelid. Ja kapslid seal peal, mis on mu tuttavates kõige enam hämmastust tekitanud. “See on ju nagu poevein, kuidas sa seda teed?” on kõige tavalisem küsimus.

Kõigepealt peavad olema pudelid. Koduextra kauplustes ole näinud müügil tühje rohelisi pudeleid, aga no andke andeks, 15 krooni pudel – loll peaks olema, et seda osta. Käiku lähevad kõik kodus leiduvad tühjaks joodud veinipudelid. Tõsi, need peab hoolikalt puhtaks pesema, eriti jälgima, et pudeli põhja midagi kinni pole jäänud. Muidu läheb selles pudelis vein halvaks. Ja et pudelitele ilusamat väljanägemist anda, kraabin sildi ka ära, see on ka tükk tülikat tegemist, sest mõni silt ei tule ka ligunedes lahti või pudeli külg jääbki liimiseks. Muide, eukalüptiõli võtab liimi väga hästi klaasi pealt lahti, soovitan proovida.

Pudelitesse villimine

Pudelitesse villimine

Kui pudelid korras ja puhtad ja kuivaks ka nõrgunud, siis pole muud kui vooliku abiga vein pudelisse ja korgid peale. Esimesed paar aastat oma veinitegija karjäärist kasutasin vanu veinikorke, mis teistelt pudelitelt võetud, aga see on ikka vale – avamisel on neile augud sisse tulnud ja õhk pääseb pudelisse, ükskõik kui paksult ma küünlarasvaga pudelikaelad kokku tegin. Ja eriti jube oli käsitsi, toore jõuga nende korkide peale surumine.

Korkimine on niimoodi käkitegu

Korkimine on niimoodi käkitegu

Siis jõudsid minuni tänapäevasemad vahendid – korgid ostan poest, korkimisaparaate on päris suur valik igale rahakotile ja kapslid on üks eriti hea leiutis.  Neid sobib ka mahlapudelitele peale panna.

Kapsleid on meil müügil valgeid, rohelisi, tumepunaseid ja musti – see aitab erinevaid partiisid kergesti kaelte järgi eristada.  Ühesõnaga kui korgid on peal, pistan pudelikaela koos kapsliga keevasse vette, kapsel tõmbub ümber kaela pingule ja ongi “nagu poevein”!

Kapslite kuumutamine

Kapslite kuumutamine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s